orta gerilim kompanzasyon baglantisi, yg kompanzasyon baglantisi
Yüksek güç değerlerine ihtiyaç duyan bazı işletmelerin, güç trafolarını kendi bünyelerine almaları gerekir. Bu duruma bağlı olarak gücün büyüklüğü ile orantılı, elektrik sayaçları orta gerilim ( OG ) kısmına yerleştirilir. Sayaçların OG kısmına alındığı işletme sistemlerinde, yüksek güç tüketimi olduğunda, alçak gerilim ( AG ) tarafında kurulmuş olan kompanzasyon sistemi reaktif güç sorununu çözmektedir. Fakat aktif tüketimin düşüşe geçtiği durumlarda, AG tarafında yapılan kompanzasyon sistemi, işletmenin cezaya girmesine engel olamamaktadır.
Bu sorunun sebebi, trafo sabitinin değişen akım değerlerine göre ayarlanamamış olması, düşük akım değerleri söz konusu olduğunda, akım trafoları ve ölçüm cihazlarının hassasiyet sınıflarının yetersiz olması, boştaki trafolarda görülen faz dengesizliğinin OG tarafında reaktif gücü hem endüktif hem de kapasitif yönden bozucu etki oluşturması ve sayaçlar ile trafolar arasındaki iletim hatlarının varlığı gibi sebeplerdir.
Bu işletme ve kullanıcı alehine oluşan durumları düzenlemek gelişen teknoloji ve cihazlar aracılığı ile mümkündür. Smart Svc OG kompanzasyon rölesi, akım bilgilerini OG tarafından ya da sisteme yeniden dahil edilecek 3 adet akım trafosu üzerinden alır. Gerilim bilgilerinide AG kısmından alarak, her fazın güç değerlerini ve faz açısı değerlerini hesaplayarak, sistemde ihtiyaç duyulan çözümleri alçak gerilim tarafında halleder. 
OG kompanzasyon
Smart Svc Orta Gerilim Kompanzasyon Rölesi

ÜCRETSİZ EMAİL TAKİBİ İLE SİTEMİZDE YAYINLANAN YENİ DEVRE ŞEMALARI, CİHAZ BAĞLANTILARI VE DÖKÜMANLAR EMAİL ADRESİNİZE GELSİN. (TAKİBİ BAŞLATMAK İÇİN GELEN İLK MAİLİ ONAYLAMAYI UNUTMAYIN.)

Henüz Yorum Yapılmamış " Orta Gerilim Kompanzasyon Sistemleri | OG Kompanzasyon Bağlantısı "

Yorumlarınız Bizim İçin Önemli
• Konunun Gelişmesi ve Sizden Sonrakilere Faydası Olması İçin Yorum Yapmaya Çekinmeyin.
• Yorum yapmak için bir google hesabınız yok ise, yorum satırının altındaki yorumlama biçiminden Adı/URL seçeneğini seçerek sadece adınızı yazarak yorum yapabilirsiniz.
• Ya da Anonim seçeneğini seçerek Adsız olarak yorum yapabilirsiniz.
•İstek, öneri, şikayet ya da sorularınıza en kısa sürede cevap verilecektir.